Weekend w Pradze

Wycieczka w skrócie:

2 dniowy wyjazd do Pragi: Strahov, Hradczany, Zamek Hradczański ze słynną Katedrą św. Wita, Most Karola, Stare Miasto, Słynny zegar astronomiczny Orloy, Plac Wacława, Dzielnica Żydowska.

CENA 515 zł / osobę
TERMINY
 • 25-26.03.2023 wolnych miejsc: 5
 
 

2-3 osobowe pokoje z łazienkami

Wybierając naszą ofertę, prócz atrakcyjnego programu zwiedzania i możliwości indywidualnego odkrywania miasta, zapewniamy także komfortowy nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu. Pokoje 2-3 osobowe z prywatną łazienką gwarantują wygodę i relaks po dniu pełnym wrażeń. Hotele 3-gwiazdkowe łączą odpowiednią jakość usług i wyposażenia z atrakcyjną ceną, co sprawia, że nasza oferta jest idealna dla osób szukających niezapomnianej podróży w przystępnej cenie. W trakcie pobytu możesz liczyć na czyste i wygodne pokoje, dostęp do internetu oraz pomocną obsługę, która zadba o Twoje zadowolenie. Dzięki naszej kompleksowej ofercie wycieczki będziesz mógł w pełni cieszyć się urokami Pragi, a jednocześnie odpocząć w komfortowych warunkach noclegowych.

ZAREZERWUJ JUŻ TERAZ:

Program wycieczki

1 dzień:

 1. Wyjazd w godzinach porannych:
  • 5:30 - Lipowa Centrum ,
  • 5:45 - Żywiec Tesco,
  • 6:15 - Bielsko Biała Dolna Płyta PKS.
 2. Przyjazd do Pragi, zwiedzanie:
  • Pohorelec,
  • Klasztor na Strahovie,
  • Biblioteka Strahovska – Sala Teologiczna i Filozoficzna,
  • dla osób chętnych (bilet normalny 130 CZK, ulgowy 100 CZK) Muzeum Miniatur (wewnątrz),
  • Taras widokowy,
  • Loreta – słynne sanktuarium ze Świętym Domkiem i skarbcem loretańskim,
  • Pałac Czerninów,
  • Klasztor Kapucynów,
  • Wzgórze Zamkowe Hradczany: Ratusz Hradczański, Pałac Martynickich, Pałac Toskańskich, Rynek Hradczański, Pałac Schwarzenbergów,
  • dla osób chętnych (bilet normalny: 250 CZK, ulgowy: 125 CZK) Katedra św. Wita (wewnątrz), Komnaty Królewskie (wewnątrz), Bazylika św. Jerzego (wewnątrz), Złota Uliczka. 
  • Zejście malowniczymi schodami lub winnicami na Małą Stranę, przejście przez Ogród i Pałac Wallensteina,
  • Ratusz Małostrański,
  • Most Karola.
 3. Obiadokolacja na Starym Mieście,
 4. Przejazd do hotelu 3-gwiazdkowego. Uczestnicy ulokowani zostają w zadbanych pokojach 2,3 osobowych z łazienką.
 5. Nocleg.

2 dzień:

 1. Śniadanie,
 2. wykwaterowanie z hotelu,
 3. dalsze zwiedzanie Pragi:
  • Plac Wacława, Synagoga Jubileuszowa,
  • Stare Miasto: Rynek Starego Miasta, Kościół Matki Bożej przed Tynem, Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym Orloj, wieża ratuszowa, Kościół św. Mikołaja, pomnik Jana Husa, Ungelt, Klementinum – klasztor Jezuitów ze słynną biblioteką, salą lustrzaną, kościołem zbawiciela i kościołem św. Klemensa oraz obserwatorium astronomicznym.
  • Dom Miejski, Brama Prochowa, Plac Republikański, Uniwersytet Karola.
 4. Czas wolny
 5. Josefov – dzielnica żydowska z ratuszem, synagogami i cmentarzem żydowskim.
 6. Wyjazd z Pragi ok. godz. 14.00. Przyjazd do Kraju ok. godz. 21.00

Warto pamiętać, że nie ma obowiązku twardego trzymania się planu wycieczki i każdy uczestnik może zorganizować swój pobyt w Pradze według własnych potrzeb i zainteresowań.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, kondycji uczestników, imprez okolicznościowych oraz godzin otwarcia poszczególnych obiektów.

Wycieczka może zostać odwołana w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników.

Opis wycieczki

Dzień 1 - opis szczegółowy

Po dotarciu na miejsce zwiedzanie rozpoczynamy od Pohorelca - warto odwiedzić tą malowniczą dzielnicę usytuowaną na zachód od Wzgórza Zamkowego Hradczany. Spacerując po urokliwych, wąskich uliczkach tego spokojnego zakątka, można podziwiać piękne, zabytkowe kamienice oraz klasztor Strahov, słynący z niezwykłej Biblioteki Strahovskiej oraz pięknego ogrodu. Pohorelec to także doskonałe miejsce na relaks i podziwianie panoramy Pragi z jednego z tarasów widokowych. W tej historycznej dzielnicy, bogatej w kawiarnie i restauracje, można także spróbować tradycyjnej czeskiej kuchni, rozkoszując się lokalnym piwem i specjałami takimi jak smażony ser czy gulasz.

Wreszcie dla osób chętnych (bilet normalny 130 CZK, ulgowy 100 CZK) trafimy do Muzeum Miniatur, które prezentuje niewielką, ale fascynującą kolekcję mikroskopijnych dzieł sztuki. Eksponaty te są tak małe, że potrzebne są specjalne mikroskopy, aby je właściwie zobaczyć i docenić. Wśród prezentowanych dzieł można znaleźć np. rzeźby na końcach drutów, malowidła na nasionach czy również na włosach. To unikalne muzeum oferuje niezwykłe przeżycia i daje możliwość zrozumienia, jak wielką precyzję i cierpliwość wymagają tego rodzaju mikrominiatury.

Następnie czeka na Państwa Loreta - to z kolei słynne sanktuarium maryjne zlokalizowane na Hradczanach w Pradze. Zostało zbudowane w 1626 roku jako część kontrreformacji katolickiej. Sanktuarium to składa się z kompleksu kaplic, klasztoru i dziedzińców, a jego centrum stanowi replika Świętej Chatki z Loreto we Włoszech, gdzie według tradycji miała się ukazać Maryja. Loreta słynie również ze swojego skarbca, w którym można podziwiać wiele cennych przedmiotów, w tym słynną monstrancję "Praska Słońce", zdobioną 6222 diamentami. Barokowa fasada i dzwonnica z XVII wieku dopełniają urok tego wyjątkowego miejsca pielgrzymkowego.

Pałac Czerninów (Czernin Palace) to imponujący barokowy pałac znajdujący się w dzielnicy Hradčany w Pradze, niedaleko klasztoru Strahov. Został zbudowany w latach 1669-1684 dla Hrabiów Czerninów, jednej z najważniejszych i najbogatszych rodzin szlacheckich w Czechach. Projektantem pałacu był włoski architekt Francesco Caratti. Pałac Czerninów jest największym pałacem w Pradze i słynie ze swojej majestatycznej fasady oraz ogromnego dziedzińca. Obecnie mieści się w nim Ministerstwo Spraw Zagranicznych Czech. Warto zwrócić uwagę na piękne zdobienia i rzeźby zdobiące elewację pałacu, a także na charakterystyczne okrągłe wieże na narożnikach budynku. W pobliżu pałacu znajduje się także taras widokowy, skąd można podziwiać panoramę Pragi.

Zobaczą też Państwo Klasztor Kapucynów - znajduje się on w dzielnicy Hradczany i został założony w 1600 roku. Jest to ważne miejsce dla zakonu braci kapucynów w Czechach, którzy są częścią większej rodziny zakonnej franciszkanów. Klasztor Kapucynów cechuje się prostotą i skromnością, zgodnie z duchem tego zakonu. Warto odwiedzić kościół pw. św. Josefa, który jest częścią kompleksu klasztornego i podziwiać jego barokowe wnętrze oraz ołtarz.

Kolejne w planie jest Wzgórze Zamkowe Hradczany (Hradčany). Hradčany to historyczna dzielnica Pragi, znana z imponującego kompleksu zamkowego, który obejmuje wiele budynków i atrakcji turystycznych. Oto krótkie opisy poszczególnych miejsc:

 1. Ratusz Hradczański - była siedziba władz dzielnicy Hradčany.
 2. Pałac Martynickich - renesansowy pałac, który obecnie pełni funkcję archiwum Narodowego.
 3. Pałac Toskańskich - barokowy pałac należący do rodu Toskańskich, obecnie siedziba Ministerstwa Kultury Czech.
 4. Rynek Hradczański - centralny plac Hradčan, otoczony przez historyczne budynki i pałace.
 5. Pałac Schwarzenbergów - renesansowy pałac, który obecnie mieści Muzeum Narodowe w Pradze.
 6. Katedra św. Wita - najważniejsza katedra w Czechach, gdzie odbywają się koronacje królów czeskich, a także miejsce spoczynku wielu władców i świętych.
 7. Komnaty Królewskie - zespół reprezentacyjnych pomieszczeń wewnątrz kompleksu zamkowego, dawne rezydencje królewskie.
 8. Bazylika św. Jerzego - jedna z najstarszych świątyń w Pradze, założona w X wieku, obecnie służy jako muzeum.
 9. Złota Uliczka - malownicza uliczka z małymi, kolorowymi domkami, które w przeszłości były domami dla strażników zamku i rzemieślników. Obecnie to popularna atrakcja turystyczna z różnymi sklepami i kawiarniami.

Tutaj przypominamy, że zwiedzanie Katedra św. Wita, Bazyliki św. Jerzego, Złotej Uliczki oraz Starego Pałac Królewskiego jest opcjnalne dla osób chętnych (bilet normalny: 250 CZK, ulgowy: 125 CZK). Bilet ulgowy przysługuje młodzieży od 6 – 16 roku życia, studentom do 26 roku życia po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej oraz seniorom po ukończeniu 65 roku życia.

Co dalej? Ratusz Małostrański. To piękny, historyczny budynek, który pełnił funkcję ratusza dzielnicy Mała Strana od XIV wieku. Ten gotycki budynek z barokową fasadą był miejscem spotkań radnych, sądów i różnych uroczystości. Warto zwrócić uwagę na bogate zdobienia, herb dzielnicy oraz freski na elewacji. Obecnie Ratusz Małostrański jest siedzibą wybranych instytucji kulturalnych i organizacji.

Wreszcie na koniec zwieszania Pragi w pierwszym dniu uczestnicy trafią na Most Karola. To najbardziej znany i ikoniczny most w Pradze, łączący dzielnicę Stare Miasto (Staré Město) z Małą Straną. Został zbudowany w XIV wieku przez króla Karola IV, a jego budowę nadzorował słynny architekt Petr Parler. Most Karola ma długość 516 metrów i szerokość 10 metrów, a jego kamienne filary ozdobione są 30 posągami świętych i patronów, choć obecne rzeźby są głównie kopiami, a oryginały przechowywane są w muzeach. Most ten jest popularnym miejscem spacerów, fotografiowania i podziwiania widoków na rzekę Wełtawę oraz panoramę Pragi, a także tłem dla licznych artystów, muzyków i sprzedawców pamiątek.

Dzień kończymy obiadokolacją na Starym Mieście. Obiadokolacja w tym historycznym punkcie na mapie Pragi to wyjątkowe doświadczenie, które łączy smaki tradycyjnej czeskiej kuchni z niepowtarzalną atmosferą historycznego centrum miasta. Otoczeni pięknem zabytkowych kamienic i kościołów, goście mogą cieszyć się miłym towarzystwem, smacznym jedzeniem i niezwykłym klimatem tej historycznej części miasta. Po posiłku udajemy się do 3-gwiazdkowego hotelu. Zostają Państwo ulokowani w zadbanych pokojach 2,3 osobowych z łazienką.

Dzień 2 - opis szczegółowy

Po śniadaniu oraz wykwaterowaniu z hotelu ruszamy na dalsze zwiedzanie Pragi, zobaczymy:

Plac Wacława to jedno z najważniejszych miejsc w Pradze, będące zarówno centrum handlowym, jak i kulturalnym. Na tym dużym placu o historycznym znaczeniu znajdują się liczne budynki, takie jak Narodowe Muzeum czy słynna secesyjna kamienica Pałac Lucerna. Synagoga Jubileuszowa, zwana również Synagogą Jeruzalem, to imponujący budynek o niezwykłej architekturze, który łączy elementy mauretańskie, orientalne i secesyjne, został zbudowany w 1906 roku na pamiątkę 50-lecia panowania cesarza Franciszka Józefa I.

Wracamy na Stare Miasto (Staré Město) by poznać je lepiej. To serce Pragi, gdzie można podziwiać wiele zabytków i atrakcji turystycznych. Rynek Starego Miasta to historyczne centrum miasta, na którym znajdują się Kościół Matki Bożej przed Tynem, gotycka świątynia z charakterystycznymi wieżami, oraz Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym Orloj, jednym z najbardziej znanych zegarów tego rodzaju na świecie. W pobliżu Rynku Starego Miasta warto odwiedzić Kościół św. Mikołaja, barokowe dzieło sztuki, pomnik Jana Husa, który upamiętnia ważnego reformatora religijnego, Ungelt, dawny kompleks handlowy, oraz Klementinum, byłego klasztoru Jezuitów, znanego ze swojej wspaniałej biblioteki, sali lustrzanej, kościołów oraz obserwatorium astronomicznego. Zobaczysz Dom Miejski, czyli secesyjny budynek, który pełni funkcję centrum kulturalnego, Bramę Prochowa, jeden z najważniejszych elementów fortyfikacji miasta oraz Plac Republikański czyli ważne miejsce handlowe i społeczne.

Następnie dotrzemy również do Uniwersytet Karola. To najstarsza uczelnia w Europie Środkowej i jedna z najstarszych w Europie, założona w 1348 roku przez króla Karola IV. Uznawany za jeden z najważniejszych ośrodków naukowych i kulturalnych w regionie, Uniwersytet Karola przez wieki kształcił wybitnych uczonych, pisarzy, filozofów oraz polityków.

Josefov to historyczna dzielnica żydowska w Pradze, która zachowała wiele ważnych zabytków kultury żydowskiej. Na terenie dzielnicy znajduje się ratusz żydowski oraz pięć synagog, w tym słynna Synagoga Staronowa, która jest jedną z najstarszych czynnych synagog w Europie. Cmentarz żydowski to miejsce spoczynku wielu wybitnych osobistości żydowskich, a jego nagrobki tworzą niezwykły, gęsto upakowany krajobraz. Dzielnica Josefov to także ważne miejsce kulturowe i historyczne, które opowiada o bogatej przeszłości wspólnoty żydowskiej w Pradze.

Warto pamiętać, że nie ma obowiązku twardego trzymania się planu wycieczki i każdy uczestnik może zorganizować swój pobyt w Pradze według własnych potrzeb i zainteresowań. Jeśli masz ochotę na samodzielne zwiedzanie lub chciałbyś odwiedzić inne atrakcje, możesz to zrobić, o ile pamiętasz o punktualnym przybyciu na zbiórkę powrotną. Najważniejsze jest, aby korzystać z czasu spędzonego w Pradze w sposób, który sprawi Ci największą radość i pozwoli poznać to piękne miasto tak jak tego pragniesz. My to w pełni rozumiemy, tylko gorąco prosimy być na miejscu powrotu o czasie. :-)

Wyjazd z Pragi ok. godz. 14.00. Przyjazd do kraju ok. godz. 21.00.

Cena: 515 zł od osoby

Cena zawiera

 • Przejazd autokarem,
 • opiekę pilota oraz licencjonowanego przewodnika praskiego na całej trasie,
 • 1 nocleg w hotelu ***, pokoje 2,3 osobowe z łazienką,
 • 1 śniadanie,
 • 1 obiadokolację na Starym Mieście,
 • ubezpieczenie KL, NNW, opłaty drogowe, parkingowe, podatek.

Cena nie zawiera

 • Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka, Stary Pałac Królewski N: 250 CZK, U: 125 CZK (bilet ulgowy przysługuje młodzieży od 6 – 16 roku życia, studentom do 26 roku życia po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej oraz seniorom po ukończeniu 65 roku życia),
 • Muzeum Miniatur: N: 130 CZK, U: 100 CZK,
 • obowiązkowe zestawy słuchawkowe płatne u pilota w autobusie w cenie 30 zł/os.,
 • składka TFG i TFP - 20 zł/os.

Skontaktuj się z nami

Telefonicznie

Pn-Pt: 8.00-16.00
Sob: 9.00-13.00
Nd: nieczynne

E-mail

Wyślij wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.

Social media

Napisz do nas na Facebooku. Zasubskrybuj nasz kanał i bądź na biężąco!

 

Kim jesteśmy:

TBWycieczki to nowe biuro podróży, marka, będąca efektem współpracy dwóch renomowanych firm - Travel-Bus oraz Euro-Bus. Obie firmy posiadają wieloletnie doświadczenie w organizacji wycieczek oraz transportu osobowego, z dumą wspierając tysiące zadowolonych klientów. Euro-Bus, jako jeden z partnerów tworzących markę TBWycieczki, posiada bogate doświadczenie w organizacji wycieczek i odpowiada za ich organizację. Travel-Bus dysponuje nie tylko kilkunastoletnim doświadczeniem w branży, tysiące obsłużonych przejazdów, ale przede wszystkim flotą własnych, nowoczesnych modeli autokarów i busów, doskonale przystosowanych do obsługi tras międzynarodowych, krajowych, a także transportu małych i kilkusetosobowych grup. Dysponujemy niemal 20 letnim doświadczeniem w obsłudze wycieczek lokalnych oraz międzynarodowych. Przewieźliśmy dziesiątki tysięcy osób i robimy to codziennie. Siedziby obu firm zlokalizowane są w Lipowej, tuż obok Żywca. Wybierając TBWycieczki, otrzymujesz zaufanie i solidność, jakie oferują te dwie ugruntowane marki, gwarantując niezapomniane podróże i najwyższą jakość usług.

Zaufanie klientów jest dla nas priorytetem, a TBWycieczki w pełni korzysta z niezrównanego doświadczenia i reputacji swoich firm macierzystych, Travel-Bus i Euro-Bus. Jako marka powstała z kooperacji sprawdzonych podmiotów, gwarantujemy, że Państwa oczekiwania zostaną spełnione na najwyższym poziomie. Przez lata zdobyte zaufanie i lojalność naszych klientów są dla nas dowodem, że jakość usług i profesjonalizm zawsze powinny być fundamentem naszego działania.

Zapraszamy do naszej siedziby zlokalizowanej w Lipowej

Euro-Bus oraz Travel-Bus
ul.Promienna 11
34-324 Lipowa

Więcej w dziale kontaktu.

Strona w trakcie budowy

Niektóre dane i informacje mogą wciąż być niekompletne. W razie pytań prosimy dzwonić.

 
Design & programming: CGTank