Sztolnia Królowa Luiza i Palmiarnia Gliwicka

Cena: od 134 zł od osoby


Szczegóły ceny

 • dzieci: 134 zł
 • dorośli: 149 zł

Cena zawiera:

 • Bilety wstępu
 • Transport autokarem.
 • Usługi pilota wycieczki.
 • Ubezpieczenie na czas trwania wyprawy.

Wycieczka potwierdzona


Co to oznacza?

Oznacza, że wszystkie warunki do jej realizacji zostały spełnione. Zebraliśmy minimalną liczbę uczestników, która jest potrzebna do tego, aby wycieczka mogła się odbyć. W takim przypadku, mamy pewność, że wycieczka faktycznie dojdzie do skutku w zaplanowanym terminie, bez ryzyka odwołania czy przesunięcia terminu z powodu zbyt małej liczby zapisanych osób. Dla klientów to sygnał, że mogą bez obaw planować swój wyjazd i cieszyć się nadchodzącą przygodą!

Wycieczka w trakcie zbierania grupy


Co to oznacza?

Oznacza, że nadal pracujemy nad zebraniem minimalnej liczby uczestników, która jest potrzebna do jej realizacji. Nie ma się jednak czym martwić - proces ten trwa i jesteśmy w pełni zaangażowani w doprowadzenie do tego, aby wycieczka mogła się odbyć w zaplanowanym terminie. To normalna faza w organizacji wycieczek i zdarza się praktycznie zawsze, gdy otwieramy nową wycieczkę. Zachęcamy do zapisów - każda kolejna osoba przybliża nas do celu, jakim jest potwierdzenie wyjazdu!

Wycieczka w skrócie:

Wycieczka do Zabrza oraz Gliwic. Zwiedzanie zabytkowej Sztolni Królowa Luiza - podziemna trasa wodna, zwiedzanie Palmiarni w Gliwicach.

CENA: od 134 zł / osobę kliknij by poznać szczegóły
TERMINY
 • 15.10.2023 wolnych miejsc: 12
  potwierdzona
 

Atrakcje

Podziemna Trasa Wodna w Sztolni Luiza

Bez wątpienia jednym z najważniejszych punktów tej wycieczki jest niezapomniana podróż przez podziemne korytarze Sztolni Luiza, gdzie historia łączy się z niezwykłą przygodą. W głębinach tego zabytkowego miejsca, uczestnicy będą mieli okazję do przeżycia unikatowej przygody podczas spływu łodziami. Ten 1100-metrowy odcinek, porośnięty historią i legendami, oferuje niepowtarzalny wgląd w życie górników i tajemnice skrywane w głąb ziemi. Atmosfera tego miejsca, pełna niezwykłego światłocienia, odgłosów kapiącej wody, a także opowieści o mitycznych istotach takich jak Skarbnik czy Utopiec, przeniesie Was w zupełnie inny świat, gdzie czas zdaje się płynąć inaczej. Jest to niesamowita okazja do zetknięcia się z historią Górnego Śląska z zupełnie innej perspektywy.

 
 

Spotkanie z Legendami Śląskimi

Nieodłącznym elementem wyprawy do Sztolni Luiza jest spotkanie z postaciami, które stanowią integralną część kultury i folkloru regionu śląskiego - Skarbnikiem i Utopcem. To właśnie w tajemniczych zakamarkach sztolni można posłuchać opowieści o tych legendarnych postaciach, które, według tradycji, są strażnikami bogactw ukrytych w głębinach ziemi. Taka podróż to nie tylko wspaniała lekcja historii, ale także niezwykła okazja do zetknięcia się z bogatym światem śląskich mitów i legend, który niewątpliwie dodaje całemu wyjazdowi niezwykłego, tajemniczego charakteru.

Palmiarnia Gliwicka - Oaza Zieleni

Po ekscytującej przygodzie w sztolni, kolejnym punktem programu są odwiedziny w Palmiarni Gliwickiej, prawdziwej oazie zieleni i spokoju. To miejsce, gdzie można oderwać się od zgiełku codzienności i zanurzyć w świecie egzotycznej flory i fauny. Ogromna kolekcja roślin, w tym cytrusów, egzotycznych palm, a także roślin przyprawowych takich jak pieprz, cynamon czy kardamon, z pewnością zachwycą każdego miłośnika przyrody. Palmiarnia jest także domem dla wielu gatunków ryb, które można podziwiać w tematycznych akwariach. To prawdziwy raj dla osób, które pragną przeżyć chwilę w otoczeniu natury, wśród zapachów i barw egzotycznych roślin.

 
 

Czym jedziemy?

W zależności od liczby uczestników wycieczki, zapewniamy transport komfortowymi, zadbanymi i nowoczesnymi pojazdami: Setrą 515 HD (49 osobową) albo IVECO Touristic (33 osoby). Zarówno Setra, jak i IVECO są doskonale przystosowane do obsługi tras międzynarodowych i krajowych, zapewniając wygodę i najwyższą jakość podróży.

Niezależnie od tego, którą opcję transportu będziemy używać, możecie być pewni, że podróż będzie wygodna i przyjemna. W naszych pojazdach znajdziecie szerokie, wygodne fotele, klimatyzację, oświetlenie LED. Samochody są każdorazowo indywidualnie przygotowywane, przechodzą pełny przegląd, są również profesjonalnie czyszczone przed każdą podróżą by zapewnić Wam bezpieczeństwo, komfort oraz czystość na najwyższym poziomie.

Z nami każda wycieczka to nie tylko niezapomniane atrakcje i piękne miejsca, ale także profesjonalnie przygotowana, komfortowa i przyjemna podróż.

ZAREZERWUJ JUŻ TERAZ:
połączenie płatne zgodnie z cennikiem operatora

Program wycieczki ROZWIŃ

 • wyjazd godz 6:30 Lipowa Centrum, 6:45 Żywiec Tesco, 7:10 Bielsko przejazd do Zabrza,
 • zwiedzanie zabytkowej Sztolni Królowa Luiza-podziemna trasa wodna,
 • zwiedzanie Palmiarni w Gliwicach,
 • powrót na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych.

Opis wycieczki ROZWIŃ

Sztolnia Luiza to niesamowita przygoda, ukryta pod ulicami śląskiego miasta, w XIX-wiecznych, oryginalnych wyrobiskach dawnej Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej i jednocześnie najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym! 

Fragment podziemnych wyrobisk przebywa się tu pieszo, a 1100 metrów to unikatowy, podziemny spływ łodziami.

W trakcie przepływu łodziami pod samym centrum 170-tysięcznego miasta, spotkać można legendarnego dla Górnego Śląska Skarbnika lub Utopka.

To także podziemne porty, mijanki, odgłosy kapiącej wody oraz panujący w całych podziemiach wyjątkowy światłocień. 

Podziemny spływ łodziami w historycznych wyrobiskach z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Palmiarnia Gliwicka to oaza zieleni w centrum miasta. Jest trzecim co do wielkości obiektem tego rodzaju w Polsce. Powstała jeszcze w XIX wieku Palmiarnia liczy obecnie ponad 6 tys. okazów flory i fauny. Można w niej podziwiać rośliny cytrusowe, przyprawowe (pieprz, cynamon, kardamon) oraz egzotyczne palmy i kaktusy, pochodzące z Australii, Afryki i obu Ameryk. W czterech tematycznych akwariach można zobaczyć kilkadziesiąt gatunków ryb. Największy zbiornik prezentuje ryby dorzecza Amazonki (60 tys. litrów). Zwiedzający zobaczą tu egzotyczne arapaimy, płaszczki słodkowodne, roślinożerne piranie pacu czy suma czerwonopłetwego. W zbiorniku prezentującym ryby rzek polskich można zobaczyć między innymi pstrągi, miętusy, okonie i karasie. W kolejnym akwarium znajdziemy wiele popularnych gatunków ryb rzek południowo-wschodniej Azji, a w ostatnim wiernie odwzorowano warunki panujące w afrykańskim jeziorze Tanganika.

Cena: od 134 zł od osoby ROZWIŃ

Cena zawiera

 • Bilety wstępu
 • Transport autokarem.
 • Usługi pilota wycieczki.
 • Ubezpieczenie na czas trwania wyprawy.

Cena nie zawiera

Skontaktuj się z nami

Telefonicznie

Pn-Pt: 8.00-15.00
Sob: nieczynne
Nd: nieczynne

połączenie płatne zgodnie z cennikiem operatora

E-mail

Wyślij wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.

Social media

Napisz do nas na Facebooku. Zasubskrybuj nasz kanał i bądź na biężąco!

 

Kim jesteśmy:

TBWycieczki to nowe biuro podróży, marka, będąca efektem współpracy dwóch renomowanych firm - Travel-Bus oraz Euro-Bus. Obie firmy posiadają wieloletnie doświadczenie w organizacji wycieczek oraz transportu osobowego, z dumą wspierając tysiące zadowolonych klientów. Euro-Bus, jako jeden z partnerów tworzących markę TBWycieczki, posiada bogate doświadczenie w organizacji wycieczek i odpowiada za ich organizację. Travel-Bus dysponuje nie tylko kilkunastoletnim doświadczeniem w branży, tysiące obsłużonych przejazdów, ale przede wszystkim flotą własnych, nowoczesnych modeli autokarów i busów, doskonale przystosowanych do obsługi tras międzynarodowych, krajowych, a także transportu małych i kilkusetosobowych grup. Dysponujemy niemal 20 letnim doświadczeniem w obsłudze wycieczek lokalnych oraz międzynarodowych. Przewieźliśmy dziesiątki tysięcy osób i robimy to codziennie. Siedziby obu firm zlokalizowane są w Lipowej, tuż obok Żywca. Wybierając TBWycieczki, otrzymujesz zaufanie i solidność, jakie oferują te dwie ugruntowane marki, gwarantując niezapomniane podróże i najwyższą jakość usług.

Zaufanie klientów jest dla nas priorytetem, a TBWycieczki w pełni korzysta z niezrównanego doświadczenia i reputacji swoich firm macierzystych, Travel-Bus i Euro-Bus. Jako marka powstała z kooperacji sprawdzonych podmiotów, gwarantujemy, że Państwa oczekiwania zostaną spełnione na najwyższym poziomie. Przez lata zdobyte zaufanie i lojalność naszych klientów są dla nas dowodem, że jakość usług i profesjonalizm zawsze powinny być fundamentem naszego działania.

Zapraszamy do naszej siedziby zlokalizowanej w Lipowej

Euro-Bus oraz Travel-Bus
ul.Promienna 11
34-324 Lipowa

Więcej w dziale kontaktu.

Niektóre dane i informacje mogą być niekompletne. W razie pytań prosimy dzwonić.

Informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

 
Design & programming: CGTank